[VABILO] Podnebno načrtovanje, usposabljanje za podnebnim spremembam prilagojene prostorske rešitve

Podnebno načrtovanje 2024

Usposabljanje za podnebnim spremembam prilagojene prostorske rešitve

 

1. usposabljanje

23. januar 2024, 13.00 – 16.00

Muzej sodobne umetnosti Metelkova, Maistrova 3, Ljubljana

2., 3., in 4. usposabljanje

30. januar, 6. in 13. februar 2024

Zbornica za arhitekturo in prostor Slovenije, Vegova 8, Ljubljana

ALI NA DALJAVO (Zoom)

 

V okviru Podnebnega programa Mreže za prostor se bo januarja 2024 začelo drugo izvajanje programa Podnebno načrtovanje. Program usposabljanja za načrtovalce bo v štirih seminarskih sklopih ponudili slušateljem možnost, da se na strnjen način seznanijo z izzivi in priložnostmi, ki jih v prostorsko načrtovalsko prakso,  urejanje prostora in prometno načrtovanje prinašajo podnebne spremembe in še posebej prilagajanje nanje. Tokratna izvedba bo potekala na hibriden način z možnostjo sodelovanja v živo ali na daljavo.

Usposabljanje bo priznano članom ZAPS in IZS (v potrjevanju) kot dodatno oziroma stalno poklicno usposabljanje. 

Podnebnim spremembam prilagojeno prostorsko in inženirsko načrtovanje postaja danes že prevladujoč načrtovalski okvir. S Podnebnim načrtovanjem želi Mreža za prostor strokovno opolnomočiti in spodbuditi načrtovalce, da bodo lahko v procesih načrtovanja suvereno prevzeli vlogo prenašalcev novih konceptov in znanj v prakso. S programom inovativnega koncepta usposabljanja želi Mreža za prostor zapolniti vrzeli v domači praksi in strokovnjake motivirati tudi k nadaljnjemu pridobivanju in razvoju znanja za načrtovanje rešitev, ki bodo prispevale k prilagajanju slovenskega prostora na podnebne spremembe in k odpornosti okolja in družbe na podnebne spremembe.

Program Podnebno načrtovanje je namenjen vsem, ki v različnih vlogah sodelujejo v procesih prostorskega in investicijskega načrtovanja in urejanja prostora: arhitektom, krajinskim arhitektom, prostorskim načrtovalcem, urbanistom, gradbenim, prometnim in komunalnim inženirjem, geodetom, revidentom, nadzornikom, pripravljavcem projektnih nalog in drugim, ki skozi formalno izobrazbo in dopolnilno izobraževanje še niso uspeli pridobiti znanja za načrtovanje, ki prispeva k blaženju podnebnih sprememb in prilagajanju nanje.

Usposabljanje sestavljajo štirje triurni sklopi, od katerih bo prvi namenjen prilagajanju podnebnim spremembam s posebnim ozirom na potrebe prebivalcev in na pogovor o  dobrih praksah (23. 1. 2024), drugi trije pa bodo namenjeni načrtovalskim izzivom na treh ključnih področjih prilagajanja na podnebne spremembe, ki bodo še dodatno osvetljeni s pravimi dobrimi praksami na področjih:

  • trajnostne mobilnosti,
  • javnih površin in ozelenjevanja prostora,
  • upravljanja voda.

 

PRIJAVA

Udeležba na usposabljanju je brezplačna, prijave so obvezne tako za sodelovanje v živo kot na daljavo.

 

Vsebinski sklopi bodo slušateljem predstavljeni preko uvodnih predavanj in dobrih praks, vključevali pa bodo tudi interaktivni del v okviru katerega bodo vsi slušatelji dobili priložnost sodelovati in izmenjevati mnenja z izvajalci predstavitev in imeli možnost skupaj z izvajalci komentirati konkreten primer iz svoje načrtovalske prakse.

Podnebno izobraževanje podpirata tudi Zbornica za arhitekturo in prostor Slovenije (ZAPS) ter Inženirska zbornica Slovenije (IZS). Usposabljanje bo članom ZAPS in IZS priznano kot dodatno oziroma stalno poklicno usposabljanje, in sicer:

  • ZAPS: Člani/ce prejmejo 3 kreditne točke za obisk enega izmed usposabljanj, za vsako nadaljnjo 2 točki (skupaj max. 9 točk).
  • IZS: V potrjevanju

Več informacij o programu in gostih najdete na spletni strani dogodka.

SPLETNA STRAN DOGODKA

Close
Your custom text © Copyright 2018. All rights reserved.
Close